Beauology 101: עבודות הברזל של דון האק

פרסום זה מוגש תחת:

דגשי דף הבית, מדגישים,
ראיונות כמו גם טורים

Beau Smith: המדריך שלך לגדולה.

מאת אהוב סמית ‘

כל מה שהוא רצה לעשות זה לעבוד.

איש ברזל מאת דון האק

דון האק היה אמן שמיומנותו תואמת את עקרונות העבודה שלו כמו גם את דברו כאדם. אם הוא היה אומר לך שהוא היה עושה את המועד האחרון, ייתכן שאתה יכול להבין שזה יהיה שבוע מוקדם. מגיל צעיר הוא הבין שהוא רצה לצייר כמו שהוא לא ביקש הרבה יותר. דון לא היה בחור ראוותני, הוא לא היה חומר חזה, הוא היה כנה כמו גם תמיד היה מספק לך את זה ישר, אולם רק אם היית שואל קודם. דון לא היה אחד שקפוץ לעסקה שלך, כמו גם לכפות עליך את נקודת המבט שלו, אולם אם נשאל, הוא היה מספק את זה.

דון לא נקלע לסגידה לתרבות הפופ. הוא הבין מה הוא אוהב וגם נהנה מזה. אם זה היה אפשרי, הוא היה מצייר את זה. הוא היה בעל מלאכה ברמה הגדולה ביותר. במקום בו אמנים כמו ג’ק קירבי עשויים לעצב ערי רעיונות, דון האק היה האדם שגלגל את שרווליו, פיתח אותם, כמו גם דאג שהכוח יישאר הלאה.

הערצתי את דון האק. דון האק היה חבר שלי.

דון האק: יצירת אמנות מאת ג’ון קואטס

לאחרונה שוחרר ספר נהדר שהיה לי הכבוד לחבר את המילה AFFER. הספר הזה הוא דון האק: יצירת אמנות מאת ג’ון קואטס וכן הוצאת הוצאת Twomorrows. זה ספר מקסים כמו גם אינפורמטיבי עם 190 עמודים מחיי היצירתיים של דון האק. זה מלא בראיונות, אמנות, תמונות, כמו גם סיפוק מעיד על בני גילו בעסקי קומיקס. ספר הכריכה הקשה הגדול הזה יספק לך אפשרות להבין את דון האק. כפי שציינתי קודם, דון לא הובן בגלל שהציג את קרנו שלו, אולם אם היה לך מזל מספיק כדי להגיע לספק אותו או לדבר איתו, בקרוב היית מגלה את עצמך שקוע בתולדות ספרי הקומיקס. דון היה כמעט משתתף מסרב של קומיקס, לפחות חלקו של גיבור העל. אם לדון היה היה משאלתו, הוא היה מרוצה משיכת מערבונים, מלחמה, כמו גם חוויה של קומיקס או אפילו רצועות קומיקס כמו גיבור האמנות שלו, מילטון קניף. דון הבין שהוא מעוניין לצייר כמו גם הבין שהוא צריך לשלם את הוצאות העולם למבוגרים, כך שכאשר סטן לי השתמש בעבודת גיבורי על עקבית, דון היה שם כדי להעמיד אותם על הנייר. הוא הודה שהוא לא תמיד הבין את הערעור של גיבורי העל, עם זאת, הוא התייחס לזה, הוא בטוח עשוי לצייר אותם כמו גם להוסיף להם שכבה סגנונית משלו שאף אחד אחר לא יכול להתאים.

Daredevil #109 מאת בוב בראון ודון האק 1974

דון כל כך העריץ את ג’ק קירבי. לא רק יכולתו להעלות דמויות יוצאות דופן כמו גם נופים, עם זאת, כמו כן, ג’ק היה עמוס במושגים כמו גם במחשבות שבקושי יכולות להיות כלולות בלוח האמנות. דון נהנה מהזמן שבילה עם קירבי, כמו גם יגיד לי שהוא תמיד יכול להסתכל על האמנות של ג’ק כמו גם בסתיו לתוכו במשך שעות.

תת-שריר #68 דון האק עפרונות. דיו ג’ים מוני 1973

הערה מדון בגב האמנות.

דון היה בחור מעוגל היטב, השיחות שלנו פגעו בכל הנושאים לא רק לאמנות, אולם ספורט, מכוניות, סרטים, ספרים וכמובן היסטוריה. דון היה בחור מספק. הוא תמיד היה שם כדי לחלוק את מיומנותו כמו גם את הבנתו באמנות. תמיד האמנתי שאם לדון היה הזמן, הוא היה עושה מדריך נהדר של אמנות קומיקס. העניין הוא, לעשות זאת, הוא לא היה מסוגל לצייר כמו גם רישום היה משהו שדון עשה הרבה, אפילו כשהוא לא עבד על פרויקט משלם.

תת-מרינר #67 דון האק 1973

תמיד הייתי מתוסכל מהשיטה שתעשיית הקומיקס, גם מארוול וגם DC, הפנו את גבם לדון החל בסוף שנות ה -70 עם שארית חייו. חלק מזה אני מאשים את האמת שהרבה יותר כמו גם הרבה יותר מעריצים הפכו לעורכים כמו גם לניהול קומיקס, כמו גם הסתכלו ביצירתו של דון כמשהו שהם כבר השתמשו בו. בשנות ה -80, מועדים כמו גם עקרונות עבודה הועברו למושב האחורי של מה שהיה מכריע בקומיקס חודשי, כל מה שהיה צריך להיות רועש כמו גם ראוותני. דון היה מתוסכל גם כן, עם זאת מעולם לא עד כדי כך שהוא נתן לזה לבוא בינו כמו גם את העבודה. הוא פשוט לא יכול היה לסבול את ראשו סביב גחמות הפנדום. אני מאמין שזה חלק מהסיבה שהוא תמיד היה המום כשאנשים היו אומרים לו שהם אוהבים את העבודה שלו. הוא העריך את זה כמו גם החמיא, אולם הוא מעולם לא ראה את עצמו ככוכב. הוא היה חיובי בעבודתו, ובכל זאת הוא היה מתון לאשמת.

ליידי פלא #314 עיצובים גסים מאת דון האק

כמו ג’ק קירבי, ג’ין קולן, כמו גם סטיב דיטקו, לדון היה סגנון משלו שאיש לא יכול לחקות. זו הסיבה, לדעתי, שמארוול קומיקס בשנות השישים גדלו בפופולריות ובסופו של דבר להיות אמת המידה של מה שהקומיקס המצוין חייב להיות. אני מרגיש שלא מספיקים אנשים לוקחים את הזמן למתחיל באמתלומד את עבודתו של דון כמו שהם עושים את זה של בני גילו. הסגנון שלו היה שלו כמו שהוא לא היה רק ​​ייחודי, הוא היה פורץ דרך בדיוק איך הוא עשוי לספר סיפור אפילו בלי העולמות. חלק ממה שמגדיל כל כך בדון האק: יצירת אמנות היא שאתה כמבקר זוכה לראות כמה מחסומים של דון, עפרונות, כמו גם פריסות. זה המקום בו תראו בדיוק כמה בדיוק גאוני כמו גם עבודתו מקסימה. בהיותי חברו, היה לי מזל מספיק לראות הרבה מאוד את העפרונות של דון כמו גם הלסת שלי תמיד צנחה בערעור הגולמי של כל נקודת עיפרון. בכל פעם שאתה רואה את דון מציץ את העבודה שלו, אתה תרגיש שאתה רואה יצירת מופת מצוינת מצוירת בשיטה שהיא חייבת להיות. דון תמיד היה קולני על כך שרצה לדיו את היצירה שלו, זה היה אחד הדברים הבודדים שהוא היה מבקש. אם היית דיו כמו גם דון אהב את הדיו שלך על העפרונות שלו, אז חברתי, היה יום אותיות אדום שאתה חייב לסמן. זו הייתה מחמאה גבוהה. בספר זה תוכל לבדוק במילים של דון עצמו מה אמנות הצביעה לו.

Daredevil #103 מאת דון האק 1973

מה שמגיע בספר הזה הוא הצניעות, הכנות של דון, כמו גם כבוד. אז המון מבקרי הקומיקס של היום יופתעו לגלות שלדון אין את נקודת המבט של האוהד של היום. הוא התבונן בעבודת העל של גיבורי העל שלו בדיוק כמו זה – עבודה. אתה צריך להבין, זה היה החלום של דון לצייר, הוא לא היה מוגבל רק לגיבורי -על כמו שהרבה מאיתנו חושבים. המגוון של דון היה גדול יותר. הוא רצה למשוך חיים.

אנא נסה גם לאסוף את דון האק: יצירת אמנות. תן לעצמך לגלות מהספר הזה, כמו גם להעריך את מה שעבר לך על פני עבודתו של דון האק. אם אתה מבוגר, אז חזור לבקר וגם לחדש את עצמך עם עבודתו. אם אתה צעיר יותר כמו שמעולם לא הבנתי באמת את עבודתו, גלה מכך כמו גם תן לעיניך למצוא נוף חדש.

הנוקמים #145 מאת דון האק 1975

אני מבטיח שהספר הזה עמוס בכל מה שבעין שווה כל סנט. מצא את היוצר המשותף של איירון מן, הוקיי כמו גם אחרים. מצא את דון האק!

האמיגו שלך,

ביו סמית ‘

חוות האגרוף המעופפת

www.flesingfistranch.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.