ראיון: אנדרו פפוי על דינוזייני האריות של Lion Forge

פוסט זה מוגש תחת:

דגשי דף הבית, מדגישים,
ראיונות וטורים

Dinosaucers #1

אנדרו פפוי ידוע בפרויקט בבעלות היוצר שלו, הרפתקאותיהם של סימון ואייאקס, דיו על אגדות, עבודותיו הרבות בארצ’י קומיקס ועוד. הפרויקט החדש ביותר שלו הוא Dinosaucers, תחייה ועדכון של הקריקטורה של שנות ה -80 שנכתבה על ידי המפתח מייקל אוסלן, מתוך חותמת השאגה של Lion Forge. פפוי עוצר ליד כדי לספר לנו הרבה יותר על הסדרה החדשה והכינה הזו.

ווסטפילד: איך הסתבכת בפרויקט?

אנדרו פפוי: פגשתי את העורך הראשי אנדראה קולווין כמה פעמים בעבר, ודיברנו עליי שאני מציב לה משהו. כשעשיתי סדרה, עם סופרת אחרת, אנדראה אהבה את זה (אז אולי זה עדיין יקרה!), אבל היא אמרה שהכי טוב אז היא חיפשה אמנית לדינוזיאר. לא הייתי מכיר את זה, אבל כשהיא אמרה לי שזה היה על ידי מייקל אוסלן, הייתי צריך לבחור בזה. הכרתי את מייקל במשך כעשר שנים בערך, לאחר שנפגשתי כששנינו עשינו עבודה בארצ’י קומיקס.

Dinosaucers #1 תצוגה מקדימה עמוד 1

ווסטפילד: מה אתה יכול לומר על שיתוף הפעולה שלך עם הסופר מייקל אוסלן?

פפוי: ובכן, כשאנדראה התחברה אלינו היא לא ידעה שכבר הכירנו אחד את השני, אבל מייקל ואני דיברנו על עבודה על משהו ביחד במשך שנים, אז זה היה נהדר! טוב לעבוד כצוות שיודע ומעריך זה את זה של זה. מייקל מלא רעיונות והצעות, והוא היה מעורב מאוד בעיצוב המראה והעיצוב מחדש של הסדרה, אם כי הוא גם נתן לי את החופש לקחת דברים לכיווני. הוא אחד הגברים העמוסים ביותר בהוליווד, אבל הקומיקס הזה חיוני לו באותה מידה כמו כל סרט שובר קופות עליו הוא עובד.

Westfield: Dinosaucers היה במקור סדרת אנימציה בשנת 1987. עד כמה הסדרה הזו עוקבת אחר הסדרה המונפשת?

פפוי: כאמור, לא ראיתי את המקור לפני שהתחלתי בזה, אבל הקפדתי לבדוק חלק מזה. זה עדיין הרבה מאותן דמויות ליבה, אבל יתכן כי אישיותם ומערכות היחסים שלהם השתנו, מכיוון שלסדרה זו יש תחושה שונה מאוד מהמקור. יש לו עדיין כמה מאותם מסרים על התעללות בטבע ושימור, אבל לגרסה החדשה הזו יש תחושה הרבה יותר מתקדמת, הרבה יותר כמו סרט רובוטריקים מאשר בתוכנית האנימציה של אחר הצהריים. זה עדיין יכול להיות מרוצה על ידי ילד, אבל זה בהחלט משהו שקוראים בוגרים יכולים להיכנס אליו.

Dinosaucers #1 תצוגה מקדימה עמוד 2

ווסטפילד: הבדל לכאורה בין השניים הוא המראה של הקומיקס לעומת מראה הקריקטורה. כמה קלט היה לך בעיצוב המחודש?

פפוי: כמו שאמרתי, מייקל היה מעורב מאוד בעיצוב המחודש. הוא דן בהיקף ובסגנון שהוא מחפש, אבל עם דברים רבים הוא הותיר לי את הפרטים. הייתי מעצב את הדמויות והספינות, וייתכן שיש לו תגובה או שתיים אם אני די קרוב. יש כמה דמויות שהיו לו רעיונות מסוימים עליהם, אבל הוא היה מזכיר איזה דמות קומית או שחקן קולנוע אחר שיקבל השראה, מה שהקל על העבודה שלי. אז זה היה שיתוף פעולה, אבל כן, הותר לי גם הרבה מרחב ליצור.

ווסטפילד: מה הקוראים יכולים לצפות קדימה בסיפור ומי מהן מהדמויות שהם יפגשו?

Pepoy: בדומה לסדרה המקורית, נפגוש את רקס, שליט זוחל, ואת קבוצותיו הרואים באדמה משאב לחומרי גלם … ובשר גולמי! זוחלון מופשט מהמשאבים שלו והוא גוסס לסביבה, כך שכדור הארץ, כוכב הלכת שלה בצד השני של השמש, נראה בשל לבחירות. מלבד מספר דמויות דינוזאוקרים קלאסיות, שעודכנו כעת, משני הצדדים, נראה גם את שרה, דייוויד ופול, עכשיו קצת הרבה יותר מבוגר, יחד עם חברים חדשים בצופים הסודיים, כולם מנסים להגן על כדור הארץ.

Dinosaucers #1 תצוגה מקדימה עמוד 3

ווסטפילד: האם כיף לצייר דינוזאורים בחלל כמו שזה נשמע?

פפוי: זה יכול להיות, אבל זה בהחלט שומר על אצבעות הרגליים. היו סוגים רבים של דינוזאורים, ואתה צריך לחשוב איך הם היו נראים אם הם יתפתחו ליצור הומנואידי הרבה יותר … עם נוצות! מייקל רוצה להתעדכן במחקר דינוזאורים מודרני, ועכשיו אנו יודעים שרבים היו נוצות ואולי היו הרבה יותר דמויי ציפורים. והספינות צריכות לשמוע בחזרה לסוגי הדינוזאורים השונים, כמו גם לטכנולוגיה שצריך להיות משהו מחוץ לטכנולוגיה הזרה הסטנדרטית שאנו עשויים לראות בטלוויזיה או בסרט, כך שכל עמוד אתה יוצר משהו חדש. זה מאתגר בצורה טובה!

ווסטפילד: יש הערות סגירה?

Pepoy: כשאני ממשיך להתקדם בסדרה הזו אני מתחיל להרגיש שאני נכנס לתנופה של זה ולהיות הרבה יותר כיף עם זה. מבחינה אמנותית, אני ידוע יותר בזכות הדיו שלי על אגדות, הסימפסון וכל מיני קומיקס, כמו הרומן הגרפי הצוללי הצהוב של הביטלס שיוצא מטיטאן בקיץ הקרוב. ואנשי האמנות מכירים אותי על כך שהם נוטים להיות הרבה יותר קריקטוריים, suCH כמו לבדי הרפתקאותיהם של סימון ואייג’קס, הריצה שלי ברצועת העיתון הקטנה של אנני, קייטי קין (שגם כתבתי) וכיסויים לחיים שלאחר המוות עם ארצ’י והרבה יותר בארצ’י. אמנם עשיתי הרבה יותר סביר או אמנות פעולה לפני כן, כמו למשל על אגדות כמה פעמים, זה נותן לי הזדמנות לחקור ולשחק עם מראה וסגנון אחר, אני שמח שאני שמח אני מקבל הזדמנות להראות לקומיקס עוֹלָם. אני מקווה שהקוראים אוהבים את זה ודינוזאנים!

Leave a Reply

Your email address will not be published.